Savaştan kaçan Suriyeli Türklere meydan okudu

2 izlenme 13 Temmuz 2022
Reklamlar
İstanbul Bağcılar'da iddialara göre dükkanının önüne koyduğu sandalyeye oturup yoldan geçenlere laf atan bir Suriyeli ile mahalleli arasında gerginlik yaşandı. Suriyeli şahsın, "Erkek olan gelsin buraya" diyerek mahalleliyi tehdit ettiği anlar, kameralara yansıdı.

ShowTV'nin haberine göre, Bağcılar'da önceki gün meydana gelen olayın görüntüleri ortaya çıktı. İddiaya göre cadde üzerinde bir dükkanın sahibi olan Suriyeli şahıs, yola koyduğu sandalyeye oturarak, mahalleliye laf atmaya başladı.

Yolda ilerlemek isteyen bir sürücü, sandalye nedeniyle yoldan geçemeyince kornaya bastı. Şahsın yine de kalkmamasına sinirlenen sürücü, aşağı indi. İddiaya göre Suriyeli'nin tartıştığı şoföre eşinin yanında küfür etmesi nedeniyle ortalık bir anda karıştı.

POLİS ÇAĞIRDILAR

Olayın daha da büyümesi üzerine olay yerine polis ekipleri çağrıldı. Ancak iki taraf arasındaki gerginlik bir türlü yatıştırılamadı. Suriyeli şahsın mahalleliye yönelik sözleri, tartışmanın fitilini daha da ateşledi.

Polis ekiplerinin müdahale ettiği Suriyeli şahıs, bir süre sonra dükkandan yeniden çıkarak sandalyesini yola koydu. Ardından da "Erkek olan buraya gelsin" diye bağırmaya başladı. Bu anlar saniye saniye kameralara yansıdı.

Tartışmanın bir türlü son bulmaması üzerine polis ekipleri, Suriyeli şahsı karakola götürdü. Mahalleli ise dağıldı.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

AKP kongresine katılan vatandaşlar bile Erdoğan'a isyan etti İnce'ye yol arkadaşlarından kötü haber Erdoğan'dan Afgan göçmenler hakkında korkutan açıklama! Peker'den Uğur Dündar'ın açıklamalarına yanıt