TBMM Genel Kurulu'nda CHP'li vekillere yumruklu saldırı

3549 izlenme 04 Mart 2020
Reklamlar

TBMM Genel Kurulu'nda yumruklu kavga; AKP'li ve CHP'li vekiller birbirine girdi.

                      TBMM Genel Kurulu'nda CHP'nin İdlib konusundaki önergesi görüşülürken CHP ve AKP milletvekilleri arasında yumruklu kavga çıktı.

TBMM Genel Kurulu, TBMM Başkanvekili Süreyya Sadi Bilginç başkanlığında toplandı. Genel Kurulu'da CHP'nin İdlib'de Türk askerlerinin güvenliğine ilişkin grup önerisi görüşülürken, CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç kürsüye çıktı.

Demirören Haber Ajansı'nın (DHA) aktardığına göre Özkoç'un, Genel Kurul'daki konuşması AKP milletvekillerinin tepkisine neden oldu. Genel Kurul öncesinde düzenlediği basın toplantısında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik sözleri nedeniyle Özkoç'un üzerine bir grup milletvekili yürüyünce gerginlik arttı. CHP milletvekillerinin de tartışmaya dahil olmasıyla birlikte tartışma büyüdü ve arbede yaşandı. Arbede yumruklu ve tekmeli kavgaya döndü. Bazı milletvekilleri arbede sırasında yere düştü, sandalyeler devrildi. Yaşananlar nedeniyle genel kurula ara verildi.

ÖZKOÇ'TAN İLK AÇIKLAMA

Özkoç yaşananların ardından açıklamada bulunarak "Ben bir kişinin değil, milyonların sesiyim... Tehditler, yumruklar bizi yıldıramaz... Biz adalete susamış, demokrasiye inancı tam, Türkleriz... Biz lekesizleriz. Ve mücadeleden asla vazgeçmeyeceğiz!" dedi.

Ben bir kişinin değil, milyonların sesiyim...

Tehditler, yumruklar bizi yıldıramaz...

Biz adalete susamış, demokrasiye inancı tam, Türkleriz...

Biz lekesizleriz.

Ve mücadeleden asla vazgeçmeyeceğiz!

ÖZKOÇ NE DEMİŞTİ?

CHP’li Engin Özkoç, AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bugünkü açıklamalarına Meclis’te düzenlediği basın toplantısında Erdoğan’la aynı sertlikte yanıt vermişti.

Erdoğan’ın AKP grup konuşmasında “Türkiye’nin bu tarihi mücadelesini sürekli fitneyle, yalanla, iftira ile lekelemeye çalışan her kim olursa olsun açık ve net söylüyorum; Haysiyetsizdir, onursuzdur, şerefsizdir, alçaktır, haindir” sözlerine Özkoç’un yanıtı şöyle olmuştu: “Bizim şehitlerimize, ‘kelle’ diyen bir kişinin sıfatlarını sayıyorum ben size. Şehide kelle diyen kişi haysiyetsizdir, şehide kelle diyen kişi Türkiye Cumhuriyeti’nde şerefsizdir, şehide kelle diyen kişi onursuzdur, şehide kelle diyen vatan hainidir. Bu kişi Türkiye Cumhuriyeti’nin cumhurbaşkanı olamaz, temsil edemez.”

 

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Sınavdan çıkan bir öğrencinin isyanı izlenme rekorları kırdı Trafik cezası yiyen bir vatandaşın söyledikleri izleyenleri kahkahaya boğdu. Ekrem İmamoğlu'ndan olay olacak son dakika açıklamaları Ekrem İmamoğlu kendisine yapılan eleştirilere böyle yanıt verdi