Merhaba diyerek selamlaşanlara kafir damgası vuran müftü

803 izlenme2018-12-13 07:17:12
Reklamlar

Sinop merkezde Müslüman yok”sözleriyle gündeme gelen Sinop Türkeli müftüsü Hüseyin Gargı, yine çok tepki toplayacak bir vaaz verdi.

Müftü Hüseyin Gargı cami cemaatine verdiği bir vaazında“merhaba” diyenleri hedef alarak, “Merhaba demenin peygamber Efendimizin dönemindeki müşriklerin selamından ne farkı var. Müşrikler gelir o gün, Peygamber Efendimize ‘Es sâmu aleyküm (ölüm üzerinize olsun)’ derlerdi. Esselâmü aleyküm (Allah'ın selamı sizin üzerinize olsun) değil, ‘Es sâmu aleyküm (ölüm üzerinize olsun)’ diyerek peygamber efendimize lanet okurlar" ifadelerini kullandı.

"Merhaba" diyenleri, Peygamber Hz. Muhammed'e "ölüm üzerinize olsun" diyenlere benzeterek hedef gösteren Sinop Türkeli müftüsü Hüseyin Gargı, cami cemaatinin de tepkisini çekti. Camiye gelen cemaat, Müftü Hüseyin Gargı hakkında Diyanet İşleri Başkanlığı’na şikayet dilekçesi verdi.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Akepe'li vekil pazarda Erdoğan'ı eleştiren vatandaşın üzerine yürüyor İmamoğlu ve Binali Yıldırım için hazırlanmış muhteşem klip Erdoğan kendisini anlamayan Akepe'lilere tepki gösterdi :) Ekrem İmamoğlu yandaş gazetenin iftiralarına cevap veriyor

Bakmadan Geçme!

KAPAT
İmamoğlu ve Binali Yıldırım'ın kamera arkası görüntüleri